O persoană, amendată după ce a încercat să afişeze un banner în Piaţa Victoriei

O persoană, amendată după ce a încercat să afişeze un banner în Piaţa Victoriei

O persoană a fost amendată cu 1.000 de lei, după ce a încercat să afişeze, marţi dimineaţă, un banner în Piaţa Victoriei, într-o zonă aflată între clădirea Guvernului şi Muzeul Antipa.

Potrivit unor surse judiciare, un grup de circa 10 persoane a încercat, marţi, să agaţe un banner peste cablurile de electricitate dintre Guvern şi Muzeul Antipa.

Jandarmii aflaţi în faţa Guvernului i-au somat să înceteze, iar, după refuzul acestora, un bărbat a fost condus la Secţia 4 de Poliţie şi sancţionat cu suma de 1.000 de lei pentru participare la adunări publice nedeclarate sau interzise, urmată de refuzul părăsirii locului de desfăşurare a acestora la avertismentele forţelor de ordine, precizează sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?