O româncă de 18 ani care și-a pierdut copilul a răpit o fetiță de câteva zile dintr-un spital din Germania

O româncă de 18 ani care și-a pierdut copilul a răpit o fetiță de câteva zile dintr-un spital din Germania

Operațiune de amploare a poliției germane, luni seară, după răpirea unui bebeluș de la spitalul Mariahilf.

Poliția a fost chemată să facă ordine în fața spitalului din Mariahilf FOTO harburg-aktuell

Poliția a fost chemată să facă ordine în fața spitalului din Mariahilf FOTO harburg-aktuell

O româncă de 18 ani, al cărei copil murise, a răpit un dintr-un spital din Hamburg. Mama copilului răpit a fost ademenită în afara camerei unde se afla cu bebelușul, sub pretextul că cineva i-a trimis un pachet, iar când s-a întors, copilul dispăruse.

Disperată, femeia a alertat imediat autoritățile, fiind demarată o amplă acțiune de căutare. După aproape două ore de căutări intense, tânăra de 18 ani a reapărut la spital cu bebelușul în brațe. Din fericire, copilul nu a fost vătămat, scrie publicația Harburg Aktuell.

Situația nu s-a calmat. În fața spitalului, membrii celor două familii, venite din localitățile Seevetal și Harburg, s-au confruntat și au început să se bată.

Peste 50 de ofițeri de poliție au intervenit pentru a calma spiritele și a preveni o încăierare generală și o escaladare a violențelor.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?