O româncă nu a mai suportat viața în Germania și s-a întors acasă. „Nu vreau copiii mei să facă parte din acest sistem”

Tot mai mulți români renunță la viața pe care și-au construit-o în ani, peste hotare și aleg să se întoarcă acasă. Dorul de familie, dar și dezvoltarea României, îi aduc înapoi, din Germania, Austria, ori Marea Britanie, scrie stirileprotv.ro.


populare
astăzi

1 VIDEO Răsturnare de situație? / „Mai trebuie votată moțiunea de cenzură de marți?" / S-a răzgândit Simion? O nouă țeapă pentru PSD?

2 Scârbos ipochimen / Lașul de la PNL care a făcut scandal după ce a primit ordin de mobilizare continuă să facă valuri

3 Se rescrie istoria după desecretizarea arhivelor diplomatice? Cele trei puncte critice din dosarele Ministerului de Externe

4 De unde rezultă că Grindeanu a transformat PSD într-o sursă de sinecuri pentru toți cei apropiați...

5 „Arată apocaliptic”. Imaginile dezolante dintr-un mall uriaș din Moscova, oglinda efectelor economice generate de război