O tornadă uriaşă în Marea Neagră a distrus o terasă din staţiunea rusă Soci - VIDEO

Uriaşa tornadă a fost filmată de mai mulţi localnici din Soci miercuri, 22 iunie, şi postată pe YouTube de Earthpedia.

Potrivit martorilor, tornada a crescut în mărime timp de câteva ore în largul mării, iar la un moment dat a venit spre uscat, unde a distrus terasa Neptun, din cartierul Lazarevsky al staţiuni ruseşti Soci, potrivit stirileprotv.ro.

Vârtejul a împrăştiat şi inundat cu apă structurile uşoare de pe plajă, dar nu a făcut nicio victimă.

Astfel de fenomene extreme nu mai sunt atât de rare precum ne-am fi aşteptat în Marea Neagră.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Țara în care am ajuns să trăim... / Citiți povestea asta și decideți voi care este adevărul...

2 „Era foarte supărat pe emigranți. Efectiv m-am simțit batjocorit, umilit / I-am explicat că anul trecut am plătit taxe de 5.000 de lire, nu m-a înțeles”

3 „Cred că un soldat ar spune mulțumesc”. Un vlogger rus prezintă rația individuală de hrană din Armata Română

4 Surpriză în cursa pentru șefia Parchetelor: cine vrea să conducă Parchetul General, DNA și DIICOT. Calendar și data rezultatelor

5 Țările în care românii își fac cumpărăturile mult mai ieftin ca acasă. „Calitatea e mult mai bună ca la noi, prețurile mai mici”