O turmă de oi a semănat panică într-un sat din Țara Galilor după ce animalele au mâncat...canabis

O turmă de oi a semănat panică într-un sat din Țara Galilor după ce animalele au mâncat canabis căzut dintr-un camion care transporta droguri capturate în orașul Rhydypandy. Potrivit celei mai probabile ipoteze, oile ar fi mâncat din drogurile căzute pe drum și ar fi luat-o razna, relatează joi directmatin.fr.

"O turmă de oi se plimbă prin sate și produce mari pagube", a declarat Ioan Richard, consilier regional. "Intră în grădinile oamenilor, au reușit chiar să pătrundă într-un bungalow și au produs distrugeri într-o cameră", a adăugat el.

Câteva oi au fost ucise în timp ce rătăceau, "confuze și buimace", pe străzi. Ioan Richard a cerut poliției să fie mai atentă, pentru a evita ca lucrurile să nu se repete, încheie directmatin.fr .

AGERPRES/ (AS — editor: Lelia Bretan, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

3 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

4 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie