Olguţa Vasilescu şi-a dat seama că nu e numai proastă. E şi răguşită

“Bravo, Titus! Am răguşit de cât am strigat la derbedeii băsişti, când erau la putere, să le arate uşa ungurilor când sar calul!”, a scris Olguţa Vasilescu, primarul municipiului Craiova, vicepreşedinte PSD, pe pagina sa de socializare.

În acest fel, Olguţa a ţinut să iasă moţ, în frunte, ca orice oltean asuprit de talpa ungurească în fiecare zi a existenţei, să salute poziţia României în  procesul de la Tribunalul Uniunii Europene, în care România se poziţionează de partea Comisiei Europene, împotriva unei iniţiative legislative cetăţeneşti, Minority Safe Pack, care are printre iniţiatori şi pe UDMR.

Dar ce pretenţii să avem de la una care s-a bătut cu soţia amantului taman pe holurile Spitalului nr.1 Craiova...


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”