Olt: Bărbat de 58 de ani, arestat preventiv pentru agresarea sexuală a unei fete de 14 ani

Olt: Bărbat de 58 de ani, arestat preventiv pentru agresarea sexuală a unei fete de 14 ani

Un bărbat în vârstă de 58 de ani a fost arestat preventiv pentru agresarea sexuală a unei fete de 14 ani din comuna Deveselu, a informat, sâmbătă, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Olt.

Potrivit sursei citate, poliţiştii au fost sesizaţi, miercuri, prin apel la numărul unic de urgenţă 112, cu privire la faptul că o minoră în vârstă de 14 ani, din comuna Deveselu, ar fi agresată sexual de către un bărbat din aceeaşi localitate.

"în urma cercetărilor efectuate de către poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Deveselu a reieşit faptul că bărbatul, in vârstă de 58 de ani, ar fi efectuat acte de natură sexuală asupra minorei de 14 ani. Totodată, în urma extinderii cercetărilor poliţiştii au stabilit faptul că în cursul anului 2020, acelaşi bărbat ar fi efectuat acte de natură sexuală asupra unei alte minore din localitate", arată IPJ Olt.

Bărbatul a fost reţinut, instanţa dispunând ulterior arestarea preventivă a acestuia pentru o perioadă de 30 de zile. AGERPRES/ (AS- editor: Anamaria Constantin, editor online: Alexandru Cojocaru)


populare
astăzi

1 Citiți asta, oameni buni! Câți sinecuriști ca ăștia or fi în toată România?

2 BREAKING „Un bârlog de tâlhari” / Președintele Germaniei, atac fără precedent la conducătorii SUA

3 Presa din Ungaria / „Ursula von der Leyen face România măreață. Ce s-a întâmplat este fără precedent”

4 Cine era femeia ucisă de ICE. Proteste în mai multe orașe din SUA după violențele din Minneapolis

5 Trump aprobă sancțiunile împotriva Rusiei, punând presiune pe Putin. Senatul american se pregătește pentru un vot rapid