Orban: Am fost chemat la DNA pentru rezoluţia de clasare a dosarului vizând plângerea penală a lui Cataramă

Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat vineri că a fost chemat la DNA pentru a i se înmâna rezoluţia de clasare în cazul dosarului în care Viorel Cataramă a făcut plângere penală privind excluderea sa din partid.

Întrebat, într-o conferinţă de presă, de ce a fost vineri dimineaţă la DNA, el a răspuns: "Un fost coleg de partid a formulat o plângere penală ridicolă atunci când a fost exclus din partid şi a generat o anchetă a DNA. În această anchetă a DNA evident au fost chemaţi toţi participanţii la decizie şi am fost invitat ca să-mi fie înmânată rezoluţia de clasare, pentru că nu există fapta penală. Nici nu ştiam despre ce este vorba".

El a confirmat că se referă la Viorel Cataramă. AGERPRES


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”