Orban: Din punctul meu de vedere nu există posibilitatea renegocierii ministerelor

Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat miercuri că, din punctul său de vedere, nu există posibilitatea ca în cadrul coaliţiei de guvernare să se renegocieze ministerele şi să se facă o altă împărţire decât cea care este acum.

"Din punctul meu de vedere nu există această posibilitate (a renegocierii ministerelor - n.r.). Noi deja am stabilit liniile mari ale funcţionării coaliţiei de guvernare şi poate să pună probleme orice redeschidere, să spun, a discuţiilor privitoare la gestionarea portofoliilor", a spus Orban, la Palatul Parlamentului, întrebat dacă este posibilă o renegociere a ministerelor în cadrul coaliţiei.

Întrebat dacă PNL este pregătit pentru ruperea coaliţiei, Orban a răspuns: "Am convingerea că această coaliţie va merge mai departe. Ce ne dorim este să creştem constant performanţa guvernării, să punem în practică programul de guvernare, să luăm măsuri care să îmbunătăţească viaţa românilor. Să guvernăm cu faţa la români". AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...