Orban: În judeţul Timiş şi în Timişoara, PNL va forma majorităţile de guvernare locală cu USR-PLUS

Premierul Ludovic Orban a afirmat, sâmbătă, că atât la nivelul judeţului Timiş, cât şi la nivelul municipiului Timişoara, Partidul Naţional Liberal va forma majorităţile de guvernare locală cu USR-PLUS.

"Atât la nivelul judeţului Timiş, cât şi la nivelul municipiului Timişoara, Partidul Naţional Liberal va forma majorităţile de guvernare locală cu USR-PLUS. Să fim clari, limpezi. Sigur că la baza acestei colaborări trebuie să stea fundamente solide, trebuie să stea principii de funcţionare a acestor majorităţi, trebuie să stea un respect reciproc care să fie manifestat printr-o non-agresiune între cele două părţi şi, de asemenea, să fie obiective pe care le urmărim în guvernarea locală comună între PNL şi USR-PLUS", a declarat Ludovic Orban la Timişoara. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...