Orban: În judeţul Timiş şi în Timişoara, PNL va forma majorităţile de guvernare locală cu USR-PLUS

Premierul Ludovic Orban a afirmat, sâmbătă, că atât la nivelul judeţului Timiş, cât şi la nivelul municipiului Timişoara, Partidul Naţional Liberal va forma majorităţile de guvernare locală cu USR-PLUS.

"Atât la nivelul judeţului Timiş, cât şi la nivelul municipiului Timişoara, Partidul Naţional Liberal va forma majorităţile de guvernare locală cu USR-PLUS. Să fim clari, limpezi. Sigur că la baza acestei colaborări trebuie să stea fundamente solide, trebuie să stea principii de funcţionare a acestor majorităţi, trebuie să stea un respect reciproc care să fie manifestat printr-o non-agresiune între cele două părţi şi, de asemenea, să fie obiective pe care le urmărim în guvernarea locală comună între PNL şi USR-PLUS", a declarat Ludovic Orban la Timişoara. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți