Orban: Nu închidem Trezoreria pe 20 decembrie, aşa cum au făcut cei de dinainte

Premierul Ludovic Orban a anunţat, vineri, că Trezoreria nu va fi închisă pe 20 decembrie, aşa cum a procedat Guvernul anterior.

"Nu închidem Trezoreria pe 20, aşa cum au făcut cei de dinainte", a declarat Orban, în debutul şedinţei de Guvern.

La rândul său, ministrul de Finanţe, Florin Cîţu, a precizat că, în cursul zilei de vineri, programul Trezoreriei pentru următoarea perioadă va fi publicat în Monitorul Oficial.

"Aşa mi se pare corect, toată lumea să ştie exact până când funcţionează Trezoreria", a completat premierul Orban. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie

5 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată