Orban: PSD a ajuns de cascadorii râsului; miniștrii demiși prin moțiune au revenit asupra demisiilor

Președintele PNL, Ludovic Orban, a declarat joi că PSD a ajuns de ''cascadorii râsului'', după ce miniștrii demisionari au revenit asupra demisiilor.

"PSD a ajuns de cascadorii râsului. Ieri au votat o moțiune de cenzură împotriva propriului Guvern, caz cu totul și cu totul anormal, astăzi am aflat că miniștrii care au fost demiși prin moțiune de cenzură și care erau demisionari au revenit asupra demisiilor", a spus Orban, la Palatul Parlamentului, la finalul ședinței Biroului Politic Executiv al partidului.

Mai mulți miniștri demisionari din Guvernul Grindeanu au făcut cereri de retragere a demisiilor .

Guvernul Grindeanu a fost demis, miercuri, în urma adoptării în Parlament a moțiunii de cenzură a PSD-ALDE "România nu poate fi confiscată. Apărăm democrația și votul românilor".

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Noi imagini din liniștitul Dubai...

2 VIDEO Ne arestează dacă dăm așa ceva?

3 De citit... / Câte secrete ca ăsta o mai avea Rusia în lume?

4 Tensiuni între armata iraniană și Gardienii Revoluției. Dezertări în rândul trupelor pe fondul deficitului sever de provizii și muniții

5 Stăpâni pe asfalt. Motivul nescris pentru care curțile românilor rămân goale, iar străzile pline