OSCAR 2018 Scandalul sexual de la Hollywood şi Harvey Weinstein, în centrul monologului lui Jimmy Kimmel

Gazda ceremoniei Oscarurilor, Jimmy Kimmel, a vorbit despre mişcările #MeToo şi Time's Up în monologul din deschiderea celei de a 90-a ediţie a premiilor Academiei americane de film, afirmând "nu mai putem trece cu vederea comportamentul nepotrivit", relatează DPA şi AFP.

Jimmy Kimmel a vorbit în principal despre scandalul Harvey Weinstein, dar şi-a început monologul cu incidentul de anul trecut, când actorii Warren Beatty şi Faye Dunaway au anunţat că "La La Land" a câştigat premiul pentru cel mai bun film din cauza unei erori a PricewaterhouseCoopers.


populare
astăzi

1 MAI, contestat: „Au nevoie doar de proști fără studii” / Master rapid de ofițeri în un an exclude agenții cu experiență

2 Numerele câștigătoare la Loto, duminică, 19 iulie. Report de peste 8,12 milioane de euro la Loto 6 / 49

3 Viperele, active pe trasee / Primul ajutor vital și zonele unde riscul e mai mare

4 Litoralul comunist / când vacanța la mare era o evadare din lipsuri și control

5 Generalul Gheorghiță Vlad, imperturbabil în fața unui incident cu un militar la Ziua Aviației