Pakistan: Un avion cu aproape 50 de persoane la bord a dispărut de pe radare (presă)

Pakistan: Un avion cu aproape 50 de persoane la bord a dispărut de pe radare (presă)

Un avion al companiei Pakistan International Airlines (PIA) care efectua o cursă pe ruta Chitral-Islamabad, a dispărut miercuri de pe radare, informează publicația pakistaneză DawnNews.

Potrivit sursei citate, la bordul aparatului de zbor se aflau 47 de persoane.

Avionul a dispărut de pe radare la scurt timp după ce a decolat de pe un aeroport din din regiunea Chitral, din nordul Pakistanului, transmite Reuters, care citează posturi de televiziune locale.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO „Nu-mi vine să cred ce văd” / Cum arată Lacul Vidraru după ce nivelul apei a scăzut cu peste 100 de metri

2 Prognoza meteo până la Crăciun. Cum se anunță vremea în următoarele patru săptămâni

3 Un mister vechi de peste 25 de ani a fost elucidat în timpul golirii Lacului Vidraru: „Au cărat-o prin tunelurile dacice / Exportă apa la francezi”

4 Judecător cu o vechime de 28 de ani, promovat la ÎCCJ. Cum a răspuns când a fost întrebat de ce nu s-a pensionat

5 Judecătoare: „Justiția, ca în anii '50, cînd se practica mascarada judiciară” / „Prescripția, cea mai mare escrocherie, pentru salvarea marii corupții”