Pană de curent fără precedent în București/Și clădirea Guvernului a rămas fără electricitate

O pană masivă de curent s-a produs vineri, în jurul orei 13.00, în București, fiind afectate mai multe cartiere, din trei sectoare. Chiar și o parte din clădirea Guvernului a rămas fără electricitate. Pana de curent a durat aproape jumătate de oră.

Au fostg afectate artierele din sectoarele 1, 5 și 6, precum Drumul Taberei, Militari, Giulești Rahova, Bucureștii Noi, Victoriei, Aviatorilor.

Problemele de alimentare cu energie electrică ar fi fost cauzate de o avarie în rețeaua Transelectrica. Compania urmează să ofere mai multe detalii.

Vom reveni cu amănunte


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului