Parlamentul a aprobat noua componență a grupului "Pro-America"; Dragnea - președinte

Plenul Parlamentului a aprobat marți componența grupului "Pro-America", grup ce va fi condus de președintele Camerei Deputaților, Liviu Dragnea.

Potrivit proiectului de hotărâre, grupul "Pro-America" nu este un grup de prietenie, în sensul regulamentului celor două Camere legislative, ci unul din care fac parte, pe bază de voluntariat și indiferent de apartenența politică, "toți acei parlamentari care împărtășesc valorile democrației americane" și susțin dezvoltarea parteneriatului româno-american.

Din grup fac parte, printre alții, Liviu Dragnea, care va fi președinte, parlamentarii PSD Titus Corlățean, Mihnea Costoiu, Marcel Ciolacu, Iulian Iancu, Florin Iordache, Georgian Pop, Gabriel Vlase, parlamentarii PNL Eugen Țapu Nazare, Sorin Moldovan, Ștefan Ion și parlamentarii ALDE Constantin Avram și Andrei Gerea.

Grupul "Pro-America" a fost constituit în Parlament în anul 2010.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?