Pasagerul unui taxi a murit după ce șoferul a pierdut controlul și a lovit un parapet, pe Podul Pipera

O femeie de 37 de ani a murit, marți, în Capitală, după ce taxiul în care se afla ar fi pierdut controlul direcției, a lovit un parapet și s-a răsturnat, în timp ce cobora pe Podul Pipera, informează Brigada Rutieră a Poliției.

Conducătorul taxiului a fost rănit ușor și transportat la spital. Acestuia i s-au recoltat mostre biologice pentru stabilirea alcoolemiei, precizează Brigada Rutieră.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Primele detalii concrete despre ancheta în care i-a fost confiscat telefonul lui Arafat

2 De citit...

3 Bolojan / Coaliția a ajuns la un acord pentru creșterea vârstei de pensionare pentru polițiști și militari

4 Priviți, procurorii au găsit 350.000 de euro în cutii de pantofi la fostul șef de cabinet al lui Grindeanu, actualul șef al Autorității Rutiere

5 „Băieți, săpați tranșee” / Kuleba dezvăluie cum SUA au avertizat Ucraina în 2021 despre invazia rusă, dar europenii au ignorat avertismentul