Percheziții DIICOT la firma de dulciuri Alka


La această oră, procurorii D.I.I.C.O.T.  ST Ploiesti efectuează 23 de percheziții domiciliare la două grupări infracționale bănuite că ar fi cauzat un prejudiciu de 50.000.000 de lei prin evaziune fiscală și spălare de bani. Firma de dulciuri Alka este vizată de procurori, conform unor surse judiciare. Sursele citate au precizat că percheziţii au loc şi la domiciliul suspectului Ady Hirsch, director al grupului Alka, şi la SC International Cash Services Ifn.

Potrivit surselor citate, până în prezent au fost descoperiți 480.000 de lei, 120.000 de euro și 2.700 de dolari. 45 de persoane urmează a fi conduse la audieri.


populare
astăzi

1 Întârzierea la A0 Nord / Lotul 3, finalizat abia în septembrie, ține blocat și Lotul 4

2 Urmează Bolojan?

3 REVOLTĂTOR Comisia Europeană cere extinderea contribuției CASS asupra pensiilor pentru a face rost de bani pentru salariile bugetarilor!

4 Invazia rusă a cimentat o nouă Ucraina: De la periferie, la independență deplină

5 Peste 60.000 de persoane au stabilit un record la Mogoșoaia: cel mai mare festival familial din Europa de Est