PERCHEZIȚII DNA în Tulcea, Galați și Constanța. Sunt vizate 12 sedii de instituții publice

Procurori Directiei Nationale Anticoruptie efectueaza joi dimineata perchezitii domiciliare in 17 locatii situate in judetele Tulcea, Constanta si Galati, din care 12 sunt sediile unor institutii publice, restul reprezentand sediile unor societati comerciale si domiciliile unor persoane fizice, intr-o cauza penala ce vizeaza suspiciuni privind savarsirea unor infractiuni de coruptie, se arata intr-un comunicat de presa transmis de DNA.

Ora 9:44 Surse judiciare au declarat, pentru Mediafax, ca printre sediile institutiilor publice perchezitionate sunt APIA Tulcea si primarii din cele trei judete. Potrivit surselor citate, anchetatorii suspecteaza ca au fost acordate fraudulos subventii pentru agricultura.

In cauza, procurorii beneficiaza de sprijin de specialitate din partea Serviciului Roman de Informatii si din partea Brigazii Speciale de Interventie a Jandarmeriei.

Stirea se actualizeaza


populare
astăzi

1 Noua Eră / O poveste care dă fiori despre ce va să vină...

2 Barack Obama a declarat că extratereștrii sunt reali și a dat informații despre Zona 51

3 Jaful spectaculos pe care nimeni nu l-a observat timp de trei zile. Hoții care au fugit cu peste 100 milioane de euro nu au fost prinși

4 A fost prins criminalul lui Gheorghe Chindriș. Detalii șocante din anchetă: victima, lovită în cap cu un calorifer electric

5 Șeful Statisticii îi dă peste bot lui Ciolacu!