PERCHEZIŢII DNA în Piatra-Neamţ şi Iaşi pe FONDURI EUROPENE

Procurori din cadrul Direcției Naționale Anticorupție – Serviciul Teritorial Bacău efectuează cercetări într-o cauză penală ce vizează suspiciuni privind săvârșirea unor infracțiuni de fraudare a fondurilor europene.
În cursul zilei de 29 ianuarie 2015, ca urmare a obținerii autorizărilor legale de la instanța competentă, sunt efectuate percheziții domiciliare în 7 locații situate în municipiile Piatra Neamț și Iași, precum și o localitate din județul Iași, între care sediul unei instituții publice.

În cauză, procurorii beneficiază de sprijin de specialitate din partea Serviciului Român de Informații și din partea Brigăzii Speciale de Intervenție a Jandarmeriei.


populare
astăzi

1 Înalta Curte a deblocat procesul în dosarul „lovitură de stat”: Călin Georgescu și Horațiu Potra, în judecată

2 Ion Sturza / „Moldovenii risipesc energia României, au arătat degetul mijlociu”

3 Victor Ponta revine cu un partid nou: cum poate frâna AUR și ajuta președintele în 2028

4 Devastator mesaj! / Fost judecător suprem acuză Curtea de Apel București de „sabotaj” în cazul Negoiță

5 Seceta severă dezvăluie Podul lui Constantin cel Mare, o rară minune romană