Percheziții DNA la Poliția Ploiești

Procurorii DNA Ploieşti efectuează, marţi, percheziţii la sediul Poliţiei Locale Ploieşti, acţiunea având legătură cu dosarul în care fostul şef al instituţiei, Cristinel Toader, a fost arestat pentru şantaj şi alte fapte penale, au declarat, pentru AGERPRES, surse judiciare.

Cristinel Toader a fost arestat preventiv, el fiind acuzat de şantaj (4 fapte), folosirea de informaţii ce nu sunt destinate publicităţii în scopul obţinerii de bani, bunuri ori alte foloase necuvenite (3 fapte) şi efectuarea de operaţiuni financiare ca acte de comerţ, incompatibile cu funcţia deţinută, în scopul obţinerii pentru sine sau pentru altul de bani, bunuri ori alte foloase necuvenite (12 acte materiale).


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 BREAKING Ședință tensionată la PNL! Cele două tabere conturate în partid au dus prima luptă în spatele ușilor închise

3 Generalul Aurel Litan, fost comandant al Jandarmeriei Cluj, în arest la domiciliu pentru agresiune sexuală asupra unei fete de 17 ani

4 Româncă șocată de prețuri în St. Moritz, cea mai scumpă stațiune din Elveția. Cât a plătit pentru o felie de pizza

5 Uite o informație interesantă din Germania... Dar, la fel ca DNA-ul nostru, doar plevușcă...