Percheziții la firme care vindeau pe internet medicamente contrafăcute

Percheziții la firme care vindeau pe internet medicamente contrafăcute

Politistii fac marti dimineata perchezitii la mai multe firme care detineau site-ul ce vindeau medicamente contrafacute aduse din strainatate. Prejudiciul este de 300 de mii de euro.

Cei care se ocupau de afacere au castigat un milion de euro, transmite Digi 24.

Medicamentele erau aduse din UE si din Europa de est.

Anchetatorii au suspiciuni de fals si evaziune fiscala.


populare
astăzi

1 Așa o fi? / Știința oficială i-a declarat lucrările „pseudoștiință”. Colegii râdeau. Presa îl acuza de șarlatanie

2 VIDEO Uite o chestie care merită văzută și care spune multe despre unele personaje „glorioase” după decembrie 1989...

3 BREAKING Dispare rețeta de la medicul de familie / „Vă duceți la o farmacie, pe baza CNP-ului sau a cardului de sănătate sau a noii cărți de identitate”

4 Milionarul român, care s-a lăfăit în banii celor de la Dinamo, a murit singur și uitat de lume. „Îi dădea bani Elenei Cîrstea. S-a separat de soție”

5 „Donald J. Trump m-a violat împreună cu Jeffrey Epstein”. Ce dezvăluie noile documente din dosarele care-l vizează pe infractorul sexual