Percheziții la sediul firmei Hexi Pharma (surse)

Polițiști din IGPR au descins joi la sediul firmei Hexi Pharma, implicată în dosarul dezinfectanților diluați folosiți în spitale, au declarat pentru AGERPRES surse judiciare.

Potrivit surselor citate, polițiștii ridică documente și unități de stocare informatice.

Hexi Pharma a încheiat contracte, în perioada 2014 — 2016, de vânzare de produse biocide cu 152 de unități medicale, iar valoarea acestora este de aproximativ 51 milioane lei, a informat Parchetul General.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce se întâmplă în Serbia după ce China a pus mâna pe cele mai mari zăcăminte de cupru și aur din Europa

2 Țara în care am ajuns să trăim...

3 Țara în care am ajuns să trăim...Citiți în ce buzunare se scurg banii noștri, împrumutați cu dobânzi exorbitante...

4 Răsturnare de situație / Cine este femeia căreia Epstein i-a lăsat prin testament cea mai mare parte a averii

5 „Au dezbrăcat-o pe soția mea în chiloți și sutien” / Umilințele trăite de doi tineri români declarați criminali în Rusia