Persoană rănită după ce a căzut pe șine și a fost lovită de tren, în stația de metrou Republica

O persoană a fost rănită după ce a căzut pe șine și a fost lovită, duminică dimineața, în stația de metrou Republica, de o garnitură de tren, potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) București.

Victima, de circa 30 de ani, a fost scoasă de pompieri de sub tren, este în stare de conștiență, acordându-i-se primele îngrijiri medicale de un echipaj al SMURD. Ea va fi transportată la Spitalul Floreasca.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?