Persoanele de la miting internate la Spitalul Floreasca - în stare stabilă

Persoanele care au participat la mitingul de vineri din Piaţa Victoriei şi care au fost internate la Spitalul de Urgenţă Floreasca sunt în stare stabilă, a declarat sâmbătă, pentru AGERPRES, coordonatorul SMURD Bucureşti, medicul Bogdan Opriţa.

"Noi am avut un total de 50 de victime aduse, dintre care 13 jandarmi. (...) Sunt echilibraţi, nu sunt probleme. Nu toţi au venit aduşi de mijloacele de intervenţie medicale şi paramedicale, am avut şi 13 persoane care s-au prezentat spontan la noi la spital, cum s-au prezentat şi la alte spitale. Sunt stabili, leziunile pe care le au sunt, în general, plăgi, traumatisme, contuzii", a indicat medicul. AGERPRES/(A - autor: Roberto Stan, editor: Claudia Stănescu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 Mitropolitul Basarabiei a demisionat după apariția unor imagini în care ar întreține relații sexuale cu un bărbat

2 O fată de 15 ani a fost omorâtă după ce a refuzat să se mărite cu un văr. Calvarul prin care a trecut adolescenta

3 SURSE Nicușor Dan ar putea desemna noul premier în următoarele 48 de ore

4 „Ion Iliescu a guvernat prin război hibrid înainte ca acesta să fie inventat oficial”

5 Un fost pușcaș marin din SUA care a luptat în Ucraina lansează un avertisment pentru NATO: „O companie ucraineană ar învinge una americană”