Persoanele de la miting internate la Spitalul Floreasca - în stare stabilă

Persoanele care au participat la mitingul de vineri din Piaţa Victoriei şi care au fost internate la Spitalul de Urgenţă Floreasca sunt în stare stabilă, a declarat sâmbătă, pentru AGERPRES, coordonatorul SMURD Bucureşti, medicul Bogdan Opriţa.

"Noi am avut un total de 50 de victime aduse, dintre care 13 jandarmi. (...) Sunt echilibraţi, nu sunt probleme. Nu toţi au venit aduşi de mijloacele de intervenţie medicale şi paramedicale, am avut şi 13 persoane care s-au prezentat spontan la noi la spital, cum s-au prezentat şi la alte spitale. Sunt stabili, leziunile pe care le au sunt, în general, plăgi, traumatisme, contuzii", a indicat medicul. AGERPRES/(A - autor: Roberto Stan, editor: Claudia Stănescu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...