Peste 300 de percheziții în 29 de județe și în Capitală; infracțiunile vizate - evaziune fiscală și spălare a banilor

Peste 300 de percheziții au loc miercuri dimineață în 29 de județe și în Capitală, în cazul săvârșirii infracțiunilor de evaziune fiscală și spălare a banilor în domeniul jocurilor electronice de noroc.

''În cursul zilei de astăzi, 9 noiembrie, pe baza autorizațiilor emise de către instanță, sub coordonarea procurorilor, polițiști din cadrul IGPR — Direcția de Investigare a Criminalității Economice, Direcția de Investigații Criminale, Direcția Generală de Poliție a Municipiului București și din cadrul a 29 de inspectorate județene de poliție efectuează 313 percheziții domiciliare la sediile a 16 societăți comerciale, la punctele de lucru ale acestora, precum și la domiciliile/reședințele persoanelor implicate în săvârșirea infracțiunilor de evaziune fiscală și spălare a banilor'', se arată într-un comunicat al PÎCCJ.

Știre în curs de actualizare

AGERPRES


populare
astăzi

1 Te apucă „zbârnâiala” după ce citești așa ceva...

2 Așa o fi?

3 Dezvăluirile unui fost agent CIA despre jocurile de culise din Orientul Mijlociu: „N-ar fi pentru prima dată când face asta”

4 „I-am livrat șefului Poliției genți pline cu bani. O parte erau pentru Orbán” / Dezvăluirile unui fost interlop din Budapesta

5 Jeffrey Sachs / Doi nebuni care se joacă de-a Dumnezeu