PMB: Arhitectul-șef Adrian Bold a fost eliberat din funcție

Primarul general, Gabriela Firea, a decis eliberarea din funcția de arhitect-șef al Capitalei a lui Adrian Bold, la propunerea comisiei de disciplină, întrunită la nivelul Primăriei Municipiului București, a informat biroul de presă al PMB, prin intermediul unui comunicat.

"În urma deliberării, comisia de disciplină a constatat că funcționarul public se face vinovat potrivit art.77, alin.2 lit. i de 'refuzul de a îndeplini atribuțiile de serviciu' și litera j de 'încălcarea prevederilor legale referitoare la îndatoriri' din Legea nr. 188/1999 privind statutul funcționarilor publici cu modificările și completările ulterioare și propune sancționarea domnului Adrian Bold cu destituirea din funcția publică, în conformitate cu art.77, alin (3) lit. e din Legea nr 188/1999 privind Statutul funcționarilor publici, cu modificările și completările ulterioare", reiese din raportului Comisiei, citat în comunicatului PMB.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?