PMB: Peste 1.000 de persoane vaccinate anti-COVID, marţi, la centrul drive through din Piaţa Constituţiei

Un număr de 1.007 de persoane au fost vaccinate anti-COVID, marţi, la centrul drive through din Piaţa Constituţiei, potrivit unei informări transmise de Primăria Capitalei.

Alte 891 de persoane au fost vaccinate, luni, la acest centru, sâmbătă - 868, iar duminică - 766.

Centrul din Piaţa Constituţiei s-a deschis joi dimineaţă, vaccinul folosit fiind cel de la compania Pfizer. Persoanele care doresc să se imunizeze aici se pot prezenta doar cu actul de identitate şi un chestionar de triaj completat. Chestionarul poate fi accesat pe platforma RoVaccinare. Centrul funcţionează de luni până duminică, în intervalul orar 8,00 - 20,00 şi dispune de patru fluxuri.

În prima zi, 714 persoane au fost vaccinate împotriva COVID-19 la centrul din Piaţa Constituţiei. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

4 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”