PNL va merge la Cotroceni cu o delegaţie formată din preşedintele partidului şi cei patru prim-vicepreşedinţi

Partidul Naţional Liberal va merge la consultările de la Palatul Cotroceni cu o delegaţie formată din preşedintele partidului, Florin Cîţu, şi cei patru prim-vicepreşedinţi.

Potrivit unei decizii a Biroului Executiv al PNL, delegaţia pentru consultările de la Cotroceni este formată din Florin Cîţu, Gheorghe Flutur, Rareş Bogdan, Lucian Bode şi Iulian Dumitrescu.

Preşedintele Klaus Iohannis a invitat, joi, la Palatul Cotroceni, la consultări partidele şi formaţiunile parlamentare în vederea desemnării unui nou candidat pentru funcţia de premier, după ce Parlamentul nu a acordat încrederea Guvernului propus de Dacian Cioloş.

Potrivit programului anunţat de Administraţia Prezidenţială, consultările PNL cu preşedintele vor avea loc de la ora 11,00 . AGERPRES


populare
astăzi

1 „Capcana cu miere”. Scandal sexual și acuzații de spionaj înaintea alegerilor din Ungaria. Contracandidatul lui Orban: „M-am lăsat sedus”

2 O femeie a murit în vehiculul electric care a luat foc în mers, pe un bulevard din București. Soțul său a reușit să se salveze

3 „Nu mai e ca înainte”. Mărturiile românilor dintr-o țară europeană renumită până de curând pentru nivelul de trai

4 Moise Guran / Nea Marcel de la Buzău, acest manelist al politicii românești, gata oricând să-ți facă o cântare intitulată „mă doare-n plută de deficit”

5 „E libertate aici” / Cei doi români arestați de FSB și „dezbrăcați la piele” au lăudat Rusia în zeci de ore de filmări