Poliţia Capitalei: 13 persoane amendate în urma unei petreceri private organizate într-un hotel

Un număr de 13 persoane au fost amendate de poliţişti, duminică noapte, după ce ar fi participat la o petrecere privată organizată într-un imobil ce funcţionează în regim hotel.

Potrivit unui comunicat al Poliţiei Capitalei transmis AGERPRES, duminică, în jurul orei 00:30, poliţişti din cadrul Secţiei 20 Poliţie s-au sesizat cu privire la organizarea unei petreceri cu caracter privat desfăşurată într-un imobil ce funcţionează în regim hotel.

"La fata locului au fost legitimate şi identificate un număr de 13 persoane, care participau la eveniment. Toţi cei in cauză au fost sancţionaţi contravenţional conform prevederilor Legii 55 din 2020 privind unele măsuri pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, cu amenzi in valoare totală de 8.000 lei, evenimentul fiind încheiat", se precizează în comunicat. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență