Poliţia Capitalei: Alarma cu bombă de la postul de radio Europa FM - falsă

Alarma cu bombă de la postul de radio Europa FM a fost falsă, în urma cercetărilor pirotehniştilor nefiind identificată nicio situaţie cu potenţial periculos, informează, miercuri, Poliţia Capitalei.

Activitatea la postul de radio a fost reluată.

Poliţiştii au evacuat sediul postului de radio Europa FM în urma unui apel la 112 prin care a fost anunţată o bombă în interiorul clădirii din Oregon Park, Pipera .

"În jurul orei 13,00, prin apel 112, o persoană a anunţat ca la sediul unui post de radio, situat în Sectorul 2, ar exista un dispozitiv explozibil. La faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul Secţiei 6, precum şi ai Brigăzii Rutiere. Se procedează la evacuarea persoanelor", preciza Poliţia Capitalei. AGERPRES


populare
astăzi

1 Document exploziv / Citiți asta, nu ar fi exclus ca de aici să i se fi tras lui Bolojan...

2 Întâmplarea asta cu locul de parcare s-a petrecut la SNSPA, cuibarul de „jmecheri” pentru România...

3 Rușii au ucis-o pe șefa comunicațiilor strategice ucrainene, Valentina Savițka

4 Vârsta de pensionare pentru mame, redusă: Câți ani se scad în funcție de numărul copiilor

5 Uite o chestie interesantă, care spune multe despre lumea în care am ajuns să trăim...