Poliţia Capitalei: Amenzi de 52.000 de lei pentru participanţii la o zi onomastică; organizatorul - dosar penal

Poliţişti de la Secţiile 6 şi 7 din Capitală au depistat, în noaptea de luni spre marţi, în urma unei sesizări prin 112, o petrecere aniversară la un salon de evenimente din Sectorul 2, la care participau aproximativ 19 de persoane.

Participanţii au fost sancţionaţi contravenţional cu amenzi în valoare totală de 52.000 de lei, iar pe numele organizatorului evenimentului a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de zădărnicirea combaterii bolilor, a informat Biroul de presă al Direcţiei Generale a Poliţiei Municipiului Bucureşti. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan