Poliția Capitalei: Percheziții într-un dosar de proxenetism; peste 20 de persoane vor fi audiate

Polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 3, efectuează, miercuri dimineața, cinci percheziții domiciliare în Capitală și în județul Călărași, într-un dosar de proxenetism, urmând să fie audiate peste 20 de persoane.

"Din datele și probele administrate în cauză în perioada iulie 2016 — până în prezent, rezultă presupunerea rezonabilă că bănuiții au înlesnit și protejat mai multe femei să se prostitueze, în schimbul unor sume de bani", precizează un comunicat de presă remis AGERPRES.

Peste 20 de persoane vor fi conduse pentru audieri la sediul Secției 11 Poliție, mai precizează comunicatul citat.

Acțiunea beneficiază de sprijinul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române (IGPR), menționează sursa citată.

AGERPRES


populare
astăzi

1 De citit...

2 SUA va prăbuși UE după modelul URSS?

3 Asta e de noaptea minții / „Administrația Trump practic imploră Iranul să vândă petrol”

4 „Sunt banii noștri, nu ai lor” / Averea colosală a familiei lui Viktor Orbán îi revoltă pe alegătorii maghiari

5 SURSE PSD a decis să nu mai continue guvernarea cu Ilie Bolojan. Social-democrații iau în calcul susținerea unei moțiuni de cenzură