Poliția germană a descoperit un bărbat care a condus automobile timp de 56 de ani fără să dețină permis

Poliția din Germania a descoperit că un șofer, implicat într-un accident rutier minor petrecut săptămâna trecută, a condus automobile pe drumuri publice timp de 56 de ani fără să dețină permis, au anunțat luni autoritățile germane, citate de DPA.

Bărbatul în cauză, în vârstă de 74 de ani, a fost implicat într-un accident minor ce a avut loc în regiunea Hochsauerland. Polițiștii s-au deplasat la fața locului și i-au cerut acestuia să prezinte permisul de conducere a automobilului.

Bărbatul a recunoscut că lecțiile de condus pe care le-a luat în tinerețe au fost întrerupte atunci când a intrat în armată și că nu a susținut apoi niciodată examenul pentru obținerea permisului auto. El susține că a condus automobilul doar în situații de urgență pe parcursul vieții sale.

Poliția germană a demarat o anchetă.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...