Poliţia ungară a descoperit 103 migranţi ilegali într-un camion românesc

Poliţa ungară a oprit în zona oraşului Dunafoldvar un camion românesc în care erau ascunşi 103 migranţi ilegali, potrivit website-ului poliţiei citat miercuri de agenţia MTI.

Autorităţile ungare au iniţiat procedurile legale împotriva şoferului, care este din Republica Moldova, cercetat sub suspiciunea de trafic de persoane.

Migranţii, care nu au documente de călătorie valide, vor fi interogaţi şi escortaţi înapoi la graniţă, conform reglementărilor în vigoare, mai scrie agenţia ungară de presă.AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...