Poliţia ungară a descoperit 103 migranţi ilegali într-un camion românesc

Poliţa ungară a oprit în zona oraşului Dunafoldvar un camion românesc în care erau ascunşi 103 migranţi ilegali, potrivit website-ului poliţiei citat miercuri de agenţia MTI.

Autorităţile ungare au iniţiat procedurile legale împotriva şoferului, care este din Republica Moldova, cercetat sub suspiciunea de trafic de persoane.

Migranţii, care nu au documente de călătorie valide, vor fi interogaţi şi escortaţi înapoi la graniţă, conform reglementărilor în vigoare, mai scrie agenţia ungară de presă.AGERPRES


populare
astăzi

1 Un articol surprinzător de corect despre situația din Iran...

2 „Au fost pregătite și alte cărți care vor intra în joc la momentul potrivit”

3 Cazuri de corupție ca ăsta se întâmplă zilnic în instituțiile publice din România

4 VIDEO Păi nu anihilaseră Iranul, care tocmai a lansat rachete cu o rază dublă față de ce se știa până acum că are în dotare?

5 Un deputat rus se plânge că trupele ruse vor ajunge „la capătul puterilor” după ce roboți umanoizi de tip „Terminator” au ajuns pe front