Polițiști americani au fost atacați cu focuri de armă la Baton Rouge

Mai mulți polițiști au fost împușcați duminică în localitatea americană Baton Rouge, capitala statului Louisiana, unde în ultimele săptămâni au avut loc manifestanții violente împotriva poliției după ce aceasta a ucis un bărbat de culoare, transmit agențiile internaționale de presă.

Potrivit agenției DPA, șapte polițiști au fost împușcați, dintre care trei și-au pierdut viața. Alte surse vorbesc despre doi polițiști uciși sau menționează că numărul lor este încă necunoscut.

Poliția a încercuit zona unde s-a produs atacul, dar nu a reușit deocamdată să-l captureze pe cel care a deschis focul.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului