Polițiștii de frontieră din județul Bihor au interzis intrarea în țară a unui transport de peste 47 de tone de deșeuri din aluminiu

Polițiștii de frontieră din județul Bihor, împreună cu angajații Gărzii de Mediu au interzis intrarea în țară a unui transport de peste 47 de tone de deșeuri din aluminiu, anvelope uzate, utilaje agricole și deșeuri metalice. Şoferi celor trei tiruri încărcate cu deșeuri nu au putut prezenta documentele necesare importului, așa cum prevede legea. Transporturile veneau din Germania, Italia și Olanda./lalexandrescu/cpodea

RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂŢI – 19 decembrie

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă