Polițiștii de frontieră din județul Bihor au interzis intrarea în țară a unui transport de peste 47 de tone de deșeuri din aluminiu

Polițiștii de frontieră din județul Bihor, împreună cu angajații Gărzii de Mediu au interzis intrarea în țară a unui transport de peste 47 de tone de deșeuri din aluminiu, anvelope uzate, utilaje agricole și deșeuri metalice. Şoferi celor trei tiruri încărcate cu deșeuri nu au putut prezenta documentele necesare importului, așa cum prevede legea. Transporturile veneau din Germania, Italia și Olanda./lalexandrescu/cpodea

RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂŢI – 19 decembrie

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...