Polițiștii de frontieră din județul Bihor au interzis intrarea în țară a unui transport de peste 47 de tone de deșeuri din aluminiu

Polițiștii de frontieră din județul Bihor, împreună cu angajații Gărzii de Mediu au interzis intrarea în țară a unui transport de peste 47 de tone de deșeuri din aluminiu, anvelope uzate, utilaje agricole și deșeuri metalice. Şoferi celor trei tiruri încărcate cu deșeuri nu au putut prezenta documentele necesare importului, așa cum prevede legea. Transporturile veneau din Germania, Italia și Olanda./lalexandrescu/cpodea

RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂŢI – 19 decembrie

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”