Poliţiştii pichetează miercuri sediul Ministerului de Interne

Poliţiştii din cadrul Sindicatului Naţional al Poliţiştilor şi Personalului Contractual (SNPPC) vor picheta miercuri Ministerul de Interne, aceştia fiind nemulţumiţi de condiţiile de muncă, precum şi faţă de salarizarea personalului din sector.

Preşedintele SNCCP, Dumitru Coarnă, a declarat pentru AGERPRES că sindicatul a primit aprobare de pichetare a MAI pentru toată săptămâna, începând cu ora 10:00.

Sâmbătă, 24 martie, circa 10.000 de poliţişti au protestat în faţa sediului MAI, iar ulterior aceştia au plecat în marş spre Piaţa Victoriei, unde au protestat în faţa Guvernului. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...