Poliţiştii pichetează miercuri sediul Ministerului de Interne

Poliţiştii din cadrul Sindicatului Naţional al Poliţiştilor şi Personalului Contractual (SNPPC) vor picheta miercuri Ministerul de Interne, aceştia fiind nemulţumiţi de condiţiile de muncă, precum şi faţă de salarizarea personalului din sector.

Preşedintele SNCCP, Dumitru Coarnă, a declarat pentru AGERPRES că sindicatul a primit aprobare de pichetare a MAI pentru toată săptămâna, începând cu ora 10:00.

Sâmbătă, 24 martie, circa 10.000 de poliţişti au protestat în faţa sediului MAI, iar ulterior aceştia au plecat în marş spre Piaţa Victoriei, unde au protestat în faţa Guvernului. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Gâgă de doi lei ajuns președinte: „Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful sistemului”