Poliţistul acuzat de pedofilie, adus la Parchetul General

Poliţistul Eugen Stan, acuzat de pedofilie, a fost adus joi la sediul Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie.

Parchetul General a preluat pe 10 ianuarie ancheta în acest caz, poliţistul Eugen Stan fiind acuzat de săvârşirea a trei infracţiuni de agresiune sexuală şi a unei infracţiuni de perversiune sexuală.

Pe 9 ianuarie, Judecătoria Sectorului 6 a dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile a poliţistului Eugen Stan, iar acesta nu a contestat decizia la instanţa superioară.

Procurorii susţin că, în ziua de 5 ianuarie, în intervalul orar 10,10 - 10,55, în incinta unui bloc din Sectorul 6 - în lift şi pe palierul etajului 8 - Eugen Stan ar fi agresat sexuat doi minori, o fetiţă de 5 ani şi fratele ei de 9 ani.

Eugen Stan este suspectat şi în alte cazuri de agresiune sexuală. AGERPRES


populare
astăzi

1 Rețineți asta / A fost ultima guvernare la care a mai participat PSD!

2 Grindene, uită-te pe contul lui Bolojan, să vezi diferența dintre voi, prostule!

3 SURSE Nicușor Dan vrea premier tehnocrat

4 DOCUMENTE Iese fum fără foc? / Noi amănunte despre „cuibul porumbeilor” Docuz / Ciolacu

5 VIDEO „Liderii PSD, niște marionete după care se ascund oameni foarte puternici”