Polonezii vor putea intra curând în SUA fără vize

Vicepreședintele american Michael Pence a declarat luni că este bucuros că Polonia este aproape pregătită pentru Visa Waiver Program, transmite Reuters.

”Sunt mulțumit să văd că Polonia este aproape eligibilă pentru programul Visa Waiver”, a declarat Pence în timpul unei întâlniri cu președintele polonez Andrzej Duda ce a avut loc în Varșovia.

Aproximativ 10 milioane de polonezi trăiesc în Statele Unite, aceasta fiind una dintre cele mai mari minorități etnice din SUA.


populare
astăzi

1 Părinții primarului Negoiță au dat 2,8 milioane de euro pe o vilă în Italia în Civitavecchia cu 23 de camere și un restaurant pe plajă

2 Pericolul unei revolte la Moscova a apropiaților lui Serghei Șoigu. Presa rusă: Kremlinul blochează internetul în centrul capitalei ruse

3 Recomandarea Barclays către investitori: Vindeți titlurile României și cumpărați-le pe cele ale Ungariei!

4 DOCUMENTE Miza e protejarea lui Voineag / Conflict major între CSM-Secția pentru procurori și Inspecția Judiciară din cauza documentarului Recorder

5 SUA a cerut Israelului să nu mai atace unele obiective din Iran. Motivele îngrijorării Washingtonului