Ponta anunță că PRO România va avea proprii candidați la primăriile din București/Firea: Îi urez succes atât la alegerile pentru Primăria Capitalei, cât și la prezidențialele din 2024

Ponta anunță că PRO România va avea proprii candidați la primăriile din București/Firea: Îi urez succes atât la alegerile pentru Primăria Capitalei, cât și la prezidențialele din 2024

Liderul Pro România nu exclude complet, într-un interviu pentru  Libertatea , varianta unei candidaturi la Primăria Capitalei, dar spune că nu și-o dorește.

În același timp, își anunță foștii colegi de partid din PSD că Pro România va avea proprii candidați la Primăria Capitalei și la primăriile de sector, ceea ce ar da peste cap complet calculele bătăliei cu Nicușor Dan și cu partidele de dreapta.

Contactată de Libertatea, Gabriela Firea, actualul primar PSD al Capitalei, a reacționat la posibila candidatură a fostului său coleg:

„Îi urez succes domnului Victor Ponta atât la alegerile pentru Primăria Capitalei, cât și la scrutinul pentru Prezidențialele din 2024!”, a spus ea.

Citește articolul integral pe  Libertatea .

sursa foto: Inquam Photos/ George Călin


populare
astăzi

1 ALERTĂ PSD încearcă să „betoneze” sinecurile „păsărelelor” de partid?

2 Uite unul dintre motivele pentru care PSD se prăbușește în sondaje!

3 Încă o dovadă că lucrurile au luat-o razna în Ro / Conducerea CEC, răsfățată cu salarii imense de până la 27.000 de euro lunar!

4 În premieră, PSD pierde controlul CCR după 33 de ani

5 La 52 de ani, Sofia Vergara pozează topless în Ibiza și i-a sucit mințile unui cuceritor din sportul mondial