Ponta l-a numit la Transporturi pe Mircea Jorj, fostul şef al PSD Cluj-Napoca

Mircea Jorj, vicepreşedinte al Agenţiei Naţionale a Funcţionarilor Publici şi fost preşedinte al PSD Cluj-Napoca, a fost numit de premierul Victor Ponta în postul de secretar general al Ministerului Transporturilor, la cererea noului ministru de resort, clujeanul Ioan Rus.

Decizia de numire a fost semnată joi de premierul Ponta.

Jorj a fost astfel detaşat de la ANFP.

El a fost preşedinte al PSD Cluj-Napoca până în ianuarie anul acesta.

Pentru ca postul de secretar general al Ministerului Transporturilor să fie vacantat, Ponta a retras-o pe Elena Petraşcu în funcţia de secretar general adjunct în minister

 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...