Ponta: Parlamentul va lua cea mai bună decizie privind ordonanța cu salariile înalților demnitari

Premierul Victor Ponta a declarat, luni seară, că Parlamentul va lua decizia cea mai bună în privința ordonanței prin care s-a stabilit mărirea indemnizațiilor înalților demnitari ai statului român.

"Sunt convins că Parlamentul va lua decizia cea mai bună", a declarat premierul la România TV, unde i s-a spus că este "de porc" ca mărirea salariilor în sectorul public să înceapă cu cele ale demnitarilor. "Mie mi se pare mai de porc altceva. Să taci din gură două săptămâni, ca să nu-l superi pe domnul Iohannis, și după aia să vii să spui că votezi contra în Parlament, cum a făcut PNL-ul. (...) Am înghițit-o, o las așa, dar e de 10 ori mai de porc", a răspuns Ponta. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Un articol surprinzător de corect despre situația din Iran...

2 „Au fost pregătite și alte cărți care vor intra în joc la momentul potrivit”

3 Cazuri de corupție ca ăsta se întâmplă zilnic în instituțiile publice din România

4 VIDEO Păi nu anihilaseră Iranul, care tocmai a lansat rachete cu o rază dublă față de ce se știa până acum că are în dotare?

5 Un deputat rus se plânge că trupele ruse vor ajunge „la capătul puterilor” după ce roboți umanoizi de tip „Terminator” au ajuns pe front