Prahova: Femeie rănită grav, după ce a căzut în prăpastie, în Bucegi; elicopterul SMURD, solicitat la intervenție

Prahova: Femeie rănită grav, după ce a căzut în prăpastie, în Bucegi; elicopterul SMURD, solicitat la intervenție

O femeie care se afla, sâmbătă după-amiază, pe Jepii Mici, în Munții Bucegi, a căzut într-o prăpastie, ea fiind inconștientă, la fața locului fiind solicitat elicopterul SMURD.

Potrivit datelor furnizate de Serviciul Județean de Ambulanță (SAJ) Prahova, femeia se află în stare de inconștiență, aceasta urmând a fi recuperată și coborâtă în stațiune de salvamontiștii din Bușteni.

Șeful Serviciului Salvamont Bușteni, Gheorghe Haiduc, a precizat că echipajele au plecat pe munte la intervenție.

Femeia va fi preluată din stațiune de o ambulanță și dusă la Sinaia, de unde va fi preluată de un elicopter SMURD care va ateriza pe stadionul din stațiune, au precizat reprezentanții SAJ Prahova.

Conform sursei citate, femeia, o tânără de 24 de ani, se afla în stop cardio-respirator în momentul când a fost găsită de salvamontiști, aceștia din urmă începând manevrele de resuscitare.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Uite o știre care chiar merită citită... / Asta spune multe și despre ce se întâmplă în Ucraina...

2 Putin fixează trei condiții de neclintit în negocierile de pace: „Nu vom face compromisuri”

3 Doliu în PSD

4 Scandal uriaș la IPJ Constanța: ofițer de poliție săltat de DNA după ce a fost prins în flagrant. Pentru ce a primit 5.000 de euro mită

5 Doliu la Curtea de Apel Cluj / judecătoarea Ramona Mornăilă a murit la două zile după pensionare, la 49 de ani