Prahova: Focar de COVID-19 la Primăria Brazi

Zece angajaţi ai Primăriei Brazi au fost confirmaţi ca fiind infectaţi cu noul coronavirus, tot personalul fiind testat după depistarea primului caz.

Primarul Leonaş Radu a declarat, luni, pentru AGERPRES, că primul caz a apărut în cursul săptămânii trecute, în acest context dispunând testarea tuturor angajaţilor din primărie, dar şi a celor de la Poliţia Locală.

În urma acestui demers, zece angajaţi ai primăriei au fost depistaţi pozitiv.

Clădirea primăriei a fost deja supusă procesului de dezinfecţie, iar personalul se află fie în izolare, fie la spital, după caz. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...