Prahova: Focar de COVID-19 la Spitalul Câmpina

Un focar de COVID-19 a fost depistat de autorităţile sanitare prahovene la Spitalul Municipal Câmpina, care este unitate suport, a declarat, luni, pentru AGERPRES, managerul Călin Tiu.

Potrivit acestuia, focarul este localizat în sectorul administrativ al spitalului, care funcţionează într-o clădire separată de restul unităţii, astfel că activitatea medicală nu este perturbată.

Trei persoane din cadrul unui birou din sectorul administrativ au fost confirmate cu noul coronavirus, iar alte două sunt izolate, fiind în curs de testare.

O angajată a spitalului dintre cele trei testate pozitiv este internată, celelalte două fiind izolate, a precizat sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei