Prahova: Incendiu la un grup de locuințe din Ploiești; nu sunt victime

Zeci de pompieri prahoveni intervin marți dimineață pentru stingerea unui incendiu care a cuprins un grup de locuințe din municipiul Ploiești, focul fiind localizat, incidentul nefiind soldat cu victime.

Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Prahova, Raluca Vasiloae, incendiul se manifestă pe o suprafață de aproximativ 400 de metri pătrați, la acoperișurile a trei locuințe situate pe strada Soveja din municipiul Ploiești.

La fața locului se află 26 de subofițeri ISU care acționează cu patru autospeciale de lucru pentru stingerea focului.

Raluca Vasiloae a precizat că nu au fost înregistrate victime, iar cauza izbucnirii focului va fi stabilită după efectuarea cercetării la fața locului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Gest de văcarul satului la birt făcut de Veștea în platou la Euronews

2 Citiți și voi ce spune omul ăsta despre „salvatorul” Veștea

3 Criză în PNL / Barca lui Bolojan cam ia apă / Ce organizații și-au anunțat susținerea pentru Adrian Veștea

4 E circ la PNL / Șefii din jurul lui Bolojan au decis să nu voteze un guvern Veștea, dar e doar o chestiune de timp până când lucrurile vor exploda

5 „Nu mor caii când vor câinii” / Mesaj ciudat al Ioanei Dogioiu