Prahova: Patru cazuri de COVID-19 la Primăria Puchenii Mari

Primăria Puchenii Mari a anunţat, joi, că patru dintre angajaţii săi au fost testaţi pozitiv pentru noul coronavirus, în aceste condiţii fiind luată decizia suspendării temporare a activităţii instituţiei.

"Dat fiind că 4 persoane din cadrul Primăriei Puchenii Mari au fost depistate pozitiv cu COVID-19, pentru protejarea contribuabililor, am hotărât să sistăm activitatea până pe 6 august 2020", se arată într-o postare pe pagina de Facebook a primăriei.

Conform sursei citate, în cazul în care cetăţenii au nevoie de ajutor, aceştia îl pot solicita pe adresa de e-mail a primăriei sau prin intermediul paginilor de socializare ale primăriei şi primarului. AGERPRES/ (AS - autor: Anamaria Constantin, editor: Antonia Niţă, editor online: Alexandru Cojocaru)


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”