Prahova: Patru cazuri de COVID-19 la Primăria Puchenii Mari

Primăria Puchenii Mari a anunţat, joi, că patru dintre angajaţii săi au fost testaţi pozitiv pentru noul coronavirus, în aceste condiţii fiind luată decizia suspendării temporare a activităţii instituţiei.

"Dat fiind că 4 persoane din cadrul Primăriei Puchenii Mari au fost depistate pozitiv cu COVID-19, pentru protejarea contribuabililor, am hotărât să sistăm activitatea până pe 6 august 2020", se arată într-o postare pe pagina de Facebook a primăriei.

Conform sursei citate, în cazul în care cetăţenii au nevoie de ajutor, aceştia îl pot solicita pe adresa de e-mail a primăriei sau prin intermediul paginilor de socializare ale primăriei şi primarului. AGERPRES/ (AS - autor: Anamaria Constantin, editor: Antonia Niţă, editor online: Alexandru Cojocaru)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA