Prahova: Primar condamnat pentru pornografie infantilă, trimis la muncă în folosul comunităţii la grădiniţă sau şcoală

Prahova: Primar condamnat pentru pornografie infantilă, trimis la muncă în folosul comunităţii la grădiniţă sau şcoală

Primarul localităţii prahovene Şotrile, Daniel Bogdan Davidescu, a fost condamnat cu suspendare pentru pornografie infantilă şi trimis să facă muncă în folosul comunităţii la grădiniţă, şcoală sau primărie.

Instanţa a stabilit şi un termen de supraveghere de patru ani.

"Pe parcursul termenului de supraveghere, inculpatul va presta o muncă neremunerată în folosul comunităţii în cadrul Primăriei Şotrile, şi/sau Grădiniţa/Şcoala din Şotrile, pe o perioadă de 70 de zile. Numărul zilnic de ore se stabileşte prin legea de executare a pedepselor nr. 254/2013", se arată în decizia instanţei.

Primarul a mai fost obligat de instanţă să plătească daune morale în cuantum de 5.000 de lei.

"Cu drept de apel la instanţa superioară, în termen de 10 zile de la comunicarea copiei minutei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 27.3.2019", se mai arată pe portalul instanţelor de judecată. AGERPRES


populare
astăzi

1 „O cobzăreală de doi bani” / „M-am săturat ca de mere pădurețe de Cassandrele care prevăd prăbușirea țării”

2 Cum s-a prăbușit discursul propagandei ruse după loviturile lui Trump: „Ne vor zdrobi”

3 „Acestea sunt concluziile mele după ce m-am mutat într-unul dintre cele mai bogate state din America lui Trump”

4 Frații machiavelici și „spărgătorul de cranii” / Care sunt cele „patru familii” care se luptă pentru putere în Venezuela

5 BREAKING „Frapant” / În Franța a avut loc anul trecut un eveniment demografic nemaivăzut de la sfârșitul celui de-al Doilea Război Mondial!