Prahova: Trei turiști, blocați pe Valea Albă din Masivul Bucegi

Trei turiști au rămas blocați, sâmbătă seară, pe un traseu din Masivul Bucegi, în timp ce încercau să coboare la Vârful Omu și probabil au pierdut traseul.

Șeful Serviciului Salvamont Bușteni, Gheorghe Haiduc, a declarat că salvatorii montani au plecat pe munte pentru a recupera trei tineri care au rămas blocați în zona Văii Albe din Bucegi, la o săritoare.

Se pare că aceștia au vrut să coboare de la Vârful Omu în stațiune și probabil au pierdut traseul.

AGERPRES/ (AS — autor: Anamaria Toma, editor: Karina Olteanu, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?